10 تکنیک مهم در بازاریابی محتوا در سال 2023

content marketing tips

براساس آمار بازاریابی محتوا در سال 2022 ، 78 درصد از بازاریابان می گویند که سازمان آنها محتوای بیشتری نسبت به قبل تولید می کند. با این حال، تنها 34 درصد از بازاریابان معتقدند که روش های بازاریابی محتوای فعلی آنها موثر است.

رعایت اصول بازاریابی محتوای باکیفیت است که مخاطبان را درگیر بیزینس شما می کند و ارزش برای کسب و کار شما ایجاد می کند. شما همچنین باید یک استراتژی توزیع ایجاد کنید آشنایی با انواع بازاریابی محتوا و در نظر گرفتن اهمیت بازاریابی محتوا در بازاریابی اینترنتی می تواند تضمین کند که محتوای شما تا چه اندازه تاثیر گذار خواهد بود.

کلید تولید محتوای با کیفیت این است که به طور مداوم روش های بازاریابی محتوا و راه های جدید برای دستیابی به مخاطبانی که هدف شما می باشند را کشف کنید.

چگونه در سال 2022 اصول بازاریابی محتوا را توسعه دهیم؟

هیچ پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد، زیرا روش های بازاریابی محتوایی که برای یک شرکت مناسب است ممکن است برای شرکت دیگر کارساز نباشد. با این حال، برخی از نکات در مورد چگونگی توسعه یک استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2022 شامل موارد زیر می باشد.

 • مخاطبان خود را بشناسید و نیازهای آنها را درک کنید.
 • محتوای ارزشمند تولید کنید
 • یک تقویم محتوا ایجاد کنید و به آن پایبند باشید
 • از انواع قالب های محتوا استفاده کنید.

تکنیک ها و روش های بازاریابی محتوا:

اهمیت بازاریابی محتوا در بازاریابی اینترنتی بر اساس انواع بازاریابی محتوا می تواند متفاوت باشد. در ادامه 10 تکنیک مهم در اصول بازاریابی و روش های بازاریابی محتوا را عنوان خواهیم کرد.

 1. سرمایه گذاری بیشتر در محتوای طولانی

  محتوای طولانی باید بخش مهمی از استراتژی سئو سایت شما باشد، زیرا پر از عمق است و موضوعات متعددی را پوشش می دهد که به پرس و جوها می پردازند.

  اگر فکر می کنید مشتریان مقالات با محتوای زیاد را نمی خوانند، درست است!. اما آنها صفحه را مرور می کنند و پاسخ ها و نکات ارزشمندی را پیدا می کنند که مجذوب آنها می شوند.

  این یکی از روش های بازاریابی محتوا می باشد که می تواند برای شما دستاوردهای زیر را داشته باشد:

  • امکان دریافت رتبه در چندین کلمه کلیدی
  • موقعیت بالاتر در SERP
  • افزایش زمان حضور کاربران در صفحه
  • شانس گرفتن بک لینک افزایش می یابد
  • احتمال اشتراک گذاری محتوای کامل تر در شبکه های اجتماعی

  بنابراین، محتوای طولانی هدف بسیار خوبی برای سئوی شما دارد و باید سنگ بنای اصول بازاریابی محتوای شما باشد.

 2. به روز رسانی و بهینه سازی مقالات قدیمی

  ایجاد مقاله از ابتدا کار زیادی می‌طلبد، و در حالی که اکثر تیم‌ها بر انتشار مداوم محتوای جدید تمرکز می‌کنند، شما می‌توانید مطالب قدیمی را بدر مدت زمانی کمتر ه‌روزرسانی کنید.

  دلایل مختلفی برای به روز رسانی مقالات موجود شما وجود دارد:

  محتوای قدیمی خود را مطابق با آخرین روندهای سئو نگه دارید – گوگل گاهی اوقات وب را با به روز رسانی های الگوریتم تکان می دهد و اجرای آن از طریق صفحات شما بسیار مهم است.

  کاری کنید که خزنده ها بیشتر از صفحه وب شما بازدید کنند – انجام بروز رسانی های منظم باعث می شود که خزنده های Google بیشتر از صفحه شما بازدید کنند و در نتیجه آن را ایندکس کنند.

 3. روی اینفوگرافیک تمرکز کنید

  تحقیقات نشان می دهد که بازدیدکنندگان 30 برابر بیشتر از مقالات متنی روی اینفوگرافیک ها کلیک می اجازه دهید شما را با نکات و ترفندهایی برای ایجاد اینفوگرافیک به منظور اهمیت بازاریابی محتوا در بازاریابی اینترنتی تشویق کنیم.

  شرایطی وجود دارد که کلمات به تنهایی برای توصیف مطلب هدف کافی نیستند.

  همین امر می تواند در تولید محتوا نیز اتفاق بیفتد. برخی از موضوعات پیچیده یا متنی سنگین هستند و پیمایش را برای خوانندگان سخت می کند. در یک محیط پر سرعت، دامنه توجه در حال کاهش است و شما به راحتی می توانید یک خواننده را از دست بدهید.

  اینفوگرافیک ها نمایش تصویری گرافیکی از اطلاعات هستند که هدف آنها درک آسان و سریع داده ها به عنوان یکی از روش های بازاریابی تولید محتوا است.

  با ایجاد اینفوگرافیک های مفید، به سایر سازندگان محتوا نیز کمک می کنید. چرا که آنها ممکن است از کار شما برای وبلاگ  به عنوان یکی از انواع بازاریابی محتوا برای خود استفاده کنند و شما می توانید فاکتورهای مهم رتبه بندی و بک لینک ها را از این طریق به دست آورید.

 4. پادکست در Rising

  در مطالعه‌ای توسط Edison Research، 26 درصد از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که در ماه گذشته به یک پادکست گوش داده‌اند که این رقم در سال 2018 به میزان 17 درصد بود.

  استفاده از پادکست به عنوان یکی از روش های بازاریابی تولید محتوا مانند این است که شما در اصل کسی را برای گفتگو به داخل ماشین یا اتاق نشیمن خود دعوت می کنید. این صمیمیت می تواند به شنوندگان این احساس را بدهد که شما و برندتان را بهتر بشناسند که نهایتا این باعث ایجاد اعتماد می شود. علاوه بر این، از آنجایی که پادکست ها اپیزودیک هستند، شنوندگان احتمالا هفته به هفته (یا حتی روز به روز) با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند و در نهایت، از آنجایی که پادکست‌ها را می‌توان در هر مکانی و در هر زمان گوش کرد، بنابراین آنها «در حال حرکت» یا زمانی که برای نشستن و خواندن مقاله وقت ندارند عالی هستند.

 5. Content Hub و Spoke Strategy

  ممکن است قبلاً مقالات طولانی با تعداد زیادی پیوندهای درج شده در متن ها دیده باشید که مشتریان را به خواندن مطالب دیگر منتقل می کند. این صفحات وب از یک مرکز محتوا و استراتژی سخنرانی برای عبور از رتبه بندی، جذب ترافیک و دریافت تبدیل استفاده می کنند.

  صفحه هاب محتوا اطلاعات گسترده تری در مورد موضوعات خاص ارائه می دهد اما به جزئیات نمی پردازد. در عوض، خواننده را به یک صفحه خوشه‌ای پیوند می‌دهد که در آن می‌توانند اطلاعات گسترده‌ای را دریافت کنند.

  با انجام این کار به عنوان یکی از روش های بازاریابی محتوا می توانید:

  • ترافیک ارگانیک را افزایش دهید
  • ایجاد روابط طولانی مدت با خوانندگان
  • تنوع کلمات کلیدی را هدف قرار دهید
  • تقویت موضوعی و اعتبار لینک

 6. رویدادهای مجازی ترکیبی

  اصول بازاریابی محتوا در یک رویداد مجازی، همه یا برخی از عناصر تجربه به صورت آنلاین اتفاق می‌افتند. شرکت‌کنندگان ممکن است در چت روم ها شرکت کنند، فایل های ویدیویی را مشاهده کنند، به ضبط‌های صوتی گوش دهند یا در فعالیت‌های دیگری شرکت کنند که به آنها اجازه می‌دهد با سخنرانان و سایر شرکت‌کنندگان تعامل داشته باشند. رویدادهای ترکیبی اجزای آنلاین و آفلاین را ترکیب می کنند. به عنوان مثال، یک سازمان ممکن است یک جزء آنلاین قبل از رویداد ارائه دهد که شامل یک سری سخنران با رهبران فکری از سراسر جهان است. شرکت‌کنندگان می‌توانند شخصاً برای فرصت‌های شبکه، بحث‌های پانل و موارد دیگر گرد هم آیند. این نیز به عنوان یکی از روش های بازاریابی تولید محتوا کارایی خوبی خواهد داشت.

 7. تجربه کاربر مهم است

  افزایش تجربه مشتریان همواره یکی از مؤلفه های مهم موفقیت کسب و کار بوده است. به استقبال کنندگان فروشگاه همیشه حاضر Walmart فکر کنید. یا به America Online برگردید، که برنامه های کاربر پسند آن راه را برای چندین شرکت دیگر هموار کرد تا از رویکردهای مشابه برای افزایش رضایت مشتری استفاده کنند.

  با این حال، ظهور گوشی های هوشمند طرز تفکر ما در مورد تجربیات کاربر و اهمیت بازاریابی محتوا در بازاریابی اینترنتی را متحول کرده است. اکنون نمی‌توان تصور کرد که چگونه می‌توان به یک تجربه کاربری مثبت دست یافت، بدون در نظر گرفتن اینکه چگونه سایت‌ها و محتوا برای کاربران گوشی‌های هوشمند responsive به نظر می‌رسند.

  شرکت‌ها مجبور شده‌اند به عنوان یکی از روش های بازاریابی محتوا روی محتوای واکنش‌گرا سرمایه‌گذاری کنند که متناسب با صفحه‌نمایش دستگاه‌های تلفن همراه باشد، و مجبور شده‌اند سایت‌های خود را فشرده کنند تا محتوایی را که واقعاً مناسب لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های رومیزی است حذف یا قابلیت انطباق داشته باشد.

 8. استفاده از محتوای تعاملی

  این نوع محتوا به گونه ای طراحی شده است که به طور فعال کاربر را درگیر کند و تجربه ای فراگیرتر را ارائه دهد که می تواند به نگه داشتن آنها در سایت یا وبلاگ شما کمک کند. علاوه بر این، می توان از محتوای تعاملی برای درک بهتر و هدف قرار دادن مخاطبان خود استفاده کرد، زیرا می توانید نحوه تعامل کاربران با آن را پیگیری کنید. در نهایت، همچنین نشان داده شده است که نرخ تعامل و تبدیل را در مقایسه با فرم‌های محتوای ثابت سنتی افزایش می‌دهد  که این خود می تواند یکی از روش های بازاریابی محتوا موثر باشد.

 9. پیشرفت به سمت بازاریابی محتوای مشتری محور

  این بدان معناست که برندها محتوای مرتبط تر و شخصی سازی شده تری را برای مخاطبان هدف خود تولید خواهند کرد. کسب‌وکارها به‌جای انتشار محتوا به این امید که بخشی از آن با مشتریان طنین‌انداز شود، بر درک نیازها و خواسته‌های مشتریان خود و ایجاد محتوایی متمرکز می‌شوند که واقعاً برای آنها ارزشمند باشد.

  برای موفقیت در بازاریابی محتوایی می بایست مشتری محور باشید، باید درک عمیقی از مخاطبان هدف خود و آنچه برای آنها مهم است داشته باشید. همچنین باید بتوانید محتوای جذاب و متقاعد کننده ای ایجاد کنید که مستقیماً با نیازها و علایق آنها منطبق با اصول بازاریابی محتوا باشد.

 10. ظهور فناوری هوش مصنوعی در بازاریابی محتوا

  هوش مصنوعی به شخصی‌سازی و هدف‌گیری محتوا برای مشتریان و همچنین ایجاد خودکار آن کمک می‌کند. این به شرکت ها امکان می دهد در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند و در عین حال محتوای باکیفیت را به مخاطبان خود ارائه دهند. که هوشمندانه ترین روش های بازاریابی محتوا محسوب می شود.

  ماشین‌ها قبلاً انواعی از مقالات مانند گزارش‌های اقتصادی و ورزشی را ساخته‌اند – و از آنها برای ایجاد همه چیز از توضیحات محصول تا صفحات فرود در آینده استفاده می‌شود.

  اما این اجازه نمی دهد که شرکت ها از بینش، طنز، خلاقیت و همدلی ارائه شده توسط نویسندگان انسانی صرف نظر کنند. در عوض، نوعی سنتز محتمل تر است – زیرا انسان ها و هوش مصنوعی جایگاه خود را برای به کار گیری و اهمیت بازاریابی محتوا در بازاریابی اینترنتی پیدا می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *